Дівчата камікадзе

Японське кіно доволі своєрідне. Воно не всім подобається, хоча хтось знаходять в ньому щось елітарне, визбируючи вершки на кшталт праць Куросави чи Кітано. До того ж численні спроби перенести героїв аніме чи манґи на живих акторів зробили погану репутацію, та й навіть вони не всі доступні українському глядачеві рідною мовою. І все ж часом такі фільми з’являються, а отже настає час їх переглянути. Цим разом мова піде про “Камікадзе дівчат”. Про цей фільм відомо всім, хто хоч якось цікавився світом моди “lolita fashion”, і все через те, що його головна героїня, Момоко Рюґосаке захопилася цим стилем в старшій школі. Здається, дівчина весь час літає у хмарах, мріючи про зманіжене життя аристократів часів Людовіка XV. Але в реальності вона не така проста, адже доволі вміло виманює гроші у батька, або заробляє на одягу підроблених марок. Та й не диво, адже вона донька бандита (хоч і невдахи), повії, та онучка відомої в минулому якудзи. Втім, попри таке походження, загалом Момоко дуже скромна і сором’язлива дівчина, котра не любить агресії в свою сторону і всіляко уникає конфліктів, але при цьому - надзвичайно егоїстична і самозакохана.Collapse )

Адачі і Шімамура

Нещодавно я подивився доволі цікаве з точки зору психології стосунків аніме “Адачі і Шімамура”, зроблене в стилі юрі. Це історія про двох дівчат, котрі не є блискучими у навчанні. Такі середні, типові дівчата, котрі є в кожній школі. Вони не надто переймаються навчанням, але формули кохання для них куди важливіші за математичні. Дівчата вчаться у звичайній старшій школі у першому класі. Вони однокласниці, але як це водиться в японських школах, не дуже добре знайомі одна з одною. Але якось дівчата зустрічаються на другому поверсі спортзалу. І так почалася їх дружба. Дружба, котра переходить в кохання.
Дівчата навмисне зображені різними. Блондиниста Шімамура нагадує трохи наших “гламурних кісо” на ранній стадії розвитку, доволі відкрита і модниця. У неї є молодша сестричка. Адачі ж більш скута, замкнута. Вона працює офіціанткою в китайському ресторані. А ще здається необачливою, бо дозволяє почуттям домінувати над розсудливістю та спостережливістю. Але надзвичайно сторожкою через брак досвіду.Collapse )

Празькі легенди. Вулиця Kanovnická

Сьогодні я розповім вам про одну вуличу на празьких Градчанах. Починаться вона на північно-західному розі Градчанської площі від Мартиніцького палацу і називається Кановніцкою. Тут мешкали празькі каноніки, котрі допомагали празькому архієпископу в управлінні дієцезією та в організації богослужінь в соборі св. Віта. Проклали її в XIV столітті, і в ті часи вела вона до Шпітальної брами, за котрою починався Нови Свет. Тому первісно мала назву Новосветською. Хоча вона надзвичайно вузька, нею з 1911 по 1938 року ходив трамвай. Через вузькість та повороти увечері 9 грудня 1913 року тут зіткнулися три трамвайні вагони. На щастя, ніхто не помер.

Будинок навпроти Матиніцького палацу повинні впізнати всі, хто бачив фільм Мілоша Формана «Амадеус». Саме цю кам’яницю знімали в якості будинку родини Моцарта у Відні. Нині тут музей.Collapse )

Експерименти Лейн

80 і 90 роки були епохою розквіту кіберпанку в аніме, стилю, котрий нині доволі призабутий, а серіали, зняті в той час, вважаються класикою аніме При цьому далеко не всі можуть зрозуміти їх сенс, а для розуміння треба мати доволі глибокий бекграунд та знання широкого кола літератури чи історії. Якщо ж говорити про “Експерименти Лейн”, то варто пригадати часи, коли комп’ютерні глобальні мережі лише починали торувати свій шлях, а для громадян України це все виглядало лише як щось неймовірно фантастичне, котре, можливо, існувало в далекій Японії, але до нашої країни дійде явно не скоро. Це був 1998 рік, коли гривня обвалилася, а про термін “аніме” знали лише одиниці. Мабуть, саме через таке порівняння серіал сприйматиметься ще цікавіше, ще більш пророчо, про що піде нижче. І ще більш цікаво дивитися на цей серіал з висоти 2020 року.Collapse )

Claymore

Темне фентезі - жанр доволі специфічний, і не підійде любителям ванільних ельфів та єдинорогів. Він взагалі не підійде любителям ванільності. Похмура, темна палітра кольорів, підкреслена жорсткість, часом на межі з жахом, і при цьому світ - підкреслено фентезійний, а значить в ньому може бути місце і битвам на мечах, і вампірам, і демонам. В аніме до цього стилю можна віднести “Берсерка”, “Неверленд” і “Клеймор”. І якщо перший - це типово чоловіча історія про чоловіків та їх справи, друге - про дітлахів, то центром третьої є жінки. Їх називають Клеймор через те, що в кожній з них є частка демона, йому. Ця частинка дає цим молодим дівчатам силу, котра допомагає їм боротися з демонами.Collapse )

Про зриви та депресії

Здається, у чоловіків не буває ані зривів, ані депресій. Якщо подивитися на образ ідеального справжнього чоловіка - малюється суміш мультифункціонального робота, вібратора, банкомата, запрограмованого на якусь несамовиту романтизовану брутальність. У цього робота не буває нервових розладів. Можливо, так і є. Деякі гадають, що рефлексувати та депресувати - це прерогатива жінок, а от чоловікам немає чого перейматися, хай краще бабло рублять і не беруть дурного в голову. Це не так.

Я підходив до межі кілька разів. Останній раз - в цю неділю. Це було не просто "я гружуся, тому що є проблеми, вирішення котрих я не знаю". Це був стан, коли сідаєш робити щось і тебе нудить. Ти не можеш концентруватися, все валиться з рук. Найкращі ліки - сісти і дати собі відпочити, принаймні на цей вечір. А ще краще - виспатися.

І ще двічі я перетинав поріг. Перший раз трапився чотири роки тому, в результаті я дуже довго хворів, а про будь-які стосунки я не хочу чути і сьогодні. Другий раз - минулого року, коли постави собі завищені задачі. В результаті - нервовий зрив і втрата сну. Я лікував це антидепресантами, легкими, але діючими. Взагалі, з працею, як з алкоголем, належить знати свою міру. І вчасно зупинятися, зважаючи на себе. Особливо чоловікам, чия психіка не розрахована на легке вивільнення накопиченого стресу, а здоров'я і принципи не дозволяють вживати тютюн і алкоголь.

То ж бережіть себе. Як оця киця.

Re:Zero 2 сезон 1 частина

Сьогодні хочеться поділитися враженнями від довгоочікуваного продовження Re:Zero. Вони не будуть довгими, як, власне і перша частина цього самого продовження. І пі д час ознайомлення виникло кілька думок, в котрих і буде викладене власне враження.

1. По-перше, після такої довгої павзи настійливо рекомендую перед переглядом пригадати собі останні серії першого сезону. На жаль, від його виходу пройшло цілих чотири роки, і вже в перших серіях ви будете довго пригадувати хто є хто і що взагалі відбувається.Collapse )

Лицар вампір

Осінь - це найкращий час для вампірських аніме, повних ікластих няш, мороку, темряви, прадавніх родинних таємниць, величезних палаців та замків і ночі. Запалюєте в ліхтарі свічку, берете чашку чаю, сідаєте в крісло і дивитеся пригоди якогось ікластого злодія. А за вікном січе осінній дощ, вітер, каркають ворони і собачий холод. Хіба не в тому задоволення від пізньої осені? В аніме тема “кровосісь” не настільки часто використовується, як шкільні гаремники чи ісекаї. Та й трактування, зазвичай, доволі однобоке - вампіри - це зло, хай і няшне, і їх треба за всіляку ціну позбавлятися. Чи ж хіба в аніме не існує іншої думки? Безумовно існує, і творці “Лицаря вампіра” спробували подивитися на все з іншої позиції.Collapse )

Зустріч з друзями

Якось одна з подруг запросила Луну до себе на піжамну вечірку, організовану з приводу, ясна річ, придбання нової піжами. Спершу вечірка йшла доволі мило, але згодом дівчата розійшлися на повну. І раптом Луна проспівала вірш Артюра Рембо, котрий найкраще пасував до ситуації.Comédie de la soif - Les amis

Viens, les Vins vont aux plages,
Et les flots par millions !
Vois le Bitter sauvage
Rouler du haut des monts !

Gagnons, pèlerins sages
L’Absinthe aux verts piliers…

Комедія спраги - друзі

Глянь, хвилі-відчайдухи
Женуть вино на пляж.
Глянь, мчать струмки сивухи,
Гірський розмивши кряж.

Ми, друзі, не промажем -
Потрафим в нашу ціль!

Переклад В.Ткаченко, П. та Р. Осадчук