Bogdan-Nekonosan (bberez) wrote,
Bogdan-Nekonosan
bberez

Rozen Maiden: Zurückspulen

Rozen Maiden: Zurückspulen офіційно вважається третім сезоном франшизи. Він викликав особливо великі суперечки через явну вже невідповідність першому виданню манґи, хоча знімався якраз за манґою, виданою з 2008 по 2014 рік, тільки вже у видавництві Weekly Young Jump. А все через сюжет. Аби зрозуміти події, згадаймо саму першу серію першого сезону. Малий хіккан Джун отримує дивний документ, в котрому він має вибрати або “Завести”, або “Не завести”. Він заводить, і до нього прибуває валізка з лялькою Шінку. А що трапилося б, якби Джун не завів?В цьому серіалі ми дивимося на події та всіх ляльок очима дорослого Джуна Сакуради, котрий в дитинстві обрав не завести. Його життя не можна назвати найщасливішим. Молодий чоловік знімає помешкання, вчиться в університеті та підробляє в крамниці. При цьому він не бачить сенсу в тому, чим займається. Керівник магазину відверто зневажає Джуна, дружби з університетськими одногрупниками не склалася. Дівчини немає. Так собі і живе наш герой, аж поки в його житті не з’являється конструктор “Як зібрати ляльку” (в цей момент заздрість накрила моє серце). Це стає відправною точкою до змін в житті хлопця.В ході серіалу нам покажуть і Джуна-молодшого, зі світу, де він завів ляльку. А заразом і причину, чому він почав вести замкнутий стиль життя. Це мало відповідає тому образу, котрий склався в першому сезоні, хоча автори намагаються нас переконати в цьому. Можливо, Peach-Pit вирішив переглянути свого героя, і, щиро вам скажу, вийшло на краще. Саме соціалізація Джуна стане головною темою всього серіалу.

В третьому сезоні з’являється ще одна лялька - Кіракішьо. Читачам манґи вона добре відома, однак в аніме вона з’явилася лише тепер. І виявляється, що Суїгінто не такий вже страшний персонаж. Але навіть попри всю підступність, характер Кіракішьо має інший бік, котрий, на жаль, головні герої одразу не помічають. Авторки також переглянули свою точку зору на колишню злодійку. Чи не під впливом величезної любові народу до Суїгінто? Ми по-новому можемо поглянути на чорнокрилу ляльку, та оцінити її часом навіть з комічного боку (маленький спойлер - сцена, це вона і Шінку сохнуть після чергової битви мені видалася наймилішою).Взагалі, загальна атмосфера набагато… сентиментальніша, чи що. В перших двох сезонах ляльки веселилися, там було багато комедійних моментів, натомість в третьому, можливо, через дорослий погляд Джуна, веселощів набагато менше. Особливо сумними будуть останні серії. Мабуть, кожному відоме це відчуття, коли гортаєш останні сторінки книги і прощаєшся з головними героями, котрих полюбив всім серцем. І хоча серіал закінчується, по суті, відкритою темою, ми навряд чи скоро побачимо його продовження. То ж найбільш палким фанам саме час придбати собі ляльки. Навряд чи оживуть, але все ж якийсь замінник.Сентиментальність підкреслюється вбудованою історією з книжки, котру Джун придбав для Шінку, сценою в ендингу, де нам показують ляльок у вітрині крамниці. Можливо, це будинок майстра Розена? Він виконаний в теплих вечірніх тонах, так і хочеться відвідати цю крамницю і подивитися на творіння майстра наживо.

І, можливо, саме через все вищесказане я вважаю третій сезон мало не найкращим у всій франшизі. Він вартий перегляду, навіть минаючи другий. Моя оцінка - 10 з 10.
Tags: анімація, аніме
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments